Сім'я Коваленків
Катерина і Володимир
син Захарій
12.02.2018 р.

«Трансформація»

Березан Катерина

«Народження дитини – це диво. Це приголомшлива трансформація не стільки тіла, скільки свідомості» У родині Коваленків – первісток. І це зважене продумане рішення, запланована і підготовлена вагітність. Які Ваші враження від вагітності, пологів – чи виправдалися очікування?

Усе виявилося значно легше, ніж здавалося. Подруги розповідали різне, я очікувала, що буде непросто. Життя навчило, що все найкраще дається із великими труднощами, я була до цього готова. Але не знадобилося нічого особливо долати.

А кар'єра? Складно було вибирати між роботою та народженням дитини?

Зовсім ні. Жодного вибору. У мене творча професія, я цілком можу працювати дистанційно. Навіть з’являється більше часу для роздумів і джерел натхнення.

Фотосесія пологів – важко було зважитися?

Я погодилася одразу ж. По-перше, Тетяна Клименко – це бренд, мені дуже подобається її талант показувати красу світу в звичайних, а іноді навіть моторошних речах. Правда життя прекрасна, а в її фотографіях – чудова, кожен знімок сповнений чарами. Тож, можна сказати, ми отримали можливість відобразити перші миттєвості життя малюка руками Майстра.

А по-друге, мені дуже подобається цей проект. І якщо я можу допомогти просуванню його ідеї, поділитися з іншими людьми своїм знанням, то вважаю своїм обов'язком зробити це! Я хочу розповісти всім, що народження дитини – це диво. Світ ніколи не буде для вас колишнім. Це приголомшлива трансформація не стільки тіла, скільки свідомості. Ви немов виходите на новий якісний рівень життя. На нього не можна вийти ніяк інакше. І воно того варте!

Як Ви дізналися про цей проект?

Завдяки розсилці клініки ISIDA, звісно. Коли я прочитала про цей чудовий проект, то зрозуміла, що він допоможе багатьом парам відкинути страхи та зважитися на диво нового життя. У сучасних реаліях багато хто відмовляється від народження дитини на користь кар'єри, вирішення матеріальних питань або побутового комфорту, а хтось і поготів через боязнь невідомого.

Тому ідея популяризації батьківства через мистецтво фотохудожника мені дуже сподобалася. До того ж вона близька до моєї професійної діяльності (піар, копірайтинг), то якщо не я, то хто ж?

До речі, і спостереження вагітності, і пологи у Вас були саме в клініці ISIDA. Можна поцікавитись, чому?

Ми з самого початку планування вагітності розглядали тільки варіант приватного пологового будинку. Вивчали всі пропозиції, але, мабуть (сміється), маркетинговий план ISIDA виявився ефективнішим. Та й знайомі користувалися послугами клініки і дали нам хороші рекомендації. І знаєте, ми не пошкодували!

Можна докладніше про пологи, адже фото не можуть передати всіх Ваших переживань і думок?

Усе було швидше і легше, ніж очікувала. Думаю, що вирішальне значення в цьому має правильна підготовка. Ми відвідували всі заняття, пройшли всі рекомендовані обстеження та були впевнені, що у нас все складеться найкращим чином. Так воно і вийшло!

Біль при переймах сприймався не як неминуче випробування, а як ключ до розкриття родових шляхів. Я постаралася відчути вдячність за нього і віддатися в його руки, щоб допомогти малюкові, можливо, саме тому, що я не опиралася болю, все закінчилося лише за 5 годин.

Увесь цей час я бачила очі лікаря-акушера над медичною маскою. Вони випромінювали такий спокій і впевненість, що я начебто сама наповнювалася ними.

Найяскравіше враження – це коли синочка виклали мені на груди, і він, такий крихітний і такий сильний, усю мене обцілував, поки знайшов сосок. Це як суперприз! Потім мені знеболили ушивання, але це вже не мало значення, бо найголовніше – сталося! Я витримала, я впоралася, і мені хотілося поділитися цією радістю з усім білим світом!

Коли все завершилося, навколо запанували тиша і спокій, я озирнулася – всі фахівці пішли, і тільки чоловік і Тетяна Клименко з фотоапаратом стояли поруч, як два янгола-хоронителя. Незабутня картинка, що закарбувалася в моїй свідомості, напевно, на все життя.

Вашим партнером на пологах був чоловік – це тому, що Ви так потребували його підтримки?

Ні, це було потрібно швидше йому, ніж мені, адже в руках професіоналів, яким довіряєш, усе зовсім не страшно. Але для нього це теж була трансформація: він перетворювався зі звичайної людини, чоловіка – в батька. Тому його присутність, співпереживання, співучасть були просто необхідні.

Ділилася Ваша мама своїми враженнями про Ваше народження? Чи є щось спільне?

Я знаю тільки, що для мами це було важке випробування, тому вона нічого особливо мені не розповідала. Тільки перед тим, як я їхала на пологи, вона зателефонувала і сказала, що вірить, що в мене все буде краще. Віра батьків окрилює. Дякую суперкоманді ISIDA!

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65