Сім'я Бойків
Катерина та Олексій
Син Максим
27 березня 2018 року

«Випробування ціною в життя»

Бойко Катерина

У родині Бойків 27 березня 2018 року народився другий синочок. Старший – уже серйозний хлопець, йому п’ять із половиною років, – чекав братика разом із батьками.
Після першої вагітності і пологів минуло трохи більше п’яти років. Не було відчуття повторення пройденого?

Ні, все було складніше та зворушливіше. Останній триместр узагалі практично жила в клініці на підтримці через ускладнення. Батько був для старшого і за маму, і за тата. Тож усім перепало більше клопоту. Що повторилося, то це загальне світле враження – навіть труднощі, пережиті разом, дають відчуття тепла і любові.

Ви працюєте в банку, і кар'єра для Вас має велике значення. Важко було виділити час на декрет та ще й повторний?

У колективі дуже доброзичлива атмосфера, і сімейне благополуччя співробітників вважається складовою успіху на роботі. Тому в перший раз «виділити час на декрет» не було проблематично, як і повернутися до роботи. Упевнена, і в другому випадку все буде так само.

Пологи самі по собі насичені емоціями та переживаннями, а у Вас вони були ще й із фотосесією. Це завдавало додаткового занепокоєння?

Ні, про це зовсім не думали – були зосереджені на головному. Навіть навпаки – Таня заспокоювала, пояснювала, підтримувала. Поки я була в операційній, вона залишалася з татом. Фотосесія – просто фон. Насправді напруження емоцій було таким, якого ми ще не знали.

Чому ISIDA? Це випадковість чи виважений вибір?

У нас і перша дитина народилася саме тут. Ось перший візит – це була певною мірою випадковість. Ми пройшли УЗД в іншому місці, були засмучені й, оскільки живемо поруч, зайшли просто продублювати діагностику. Нічого особливого не очікували – клініку будували на наших очах, ми сприймали її як черговий комерційний проект. Але були приємно здивовані сервісом, уважним людяним ставленням і високим професіоналізмом. Так тут і залишилися.
У перший раз планували фізіологічні пологи, але вже під час переймів з'ясувалося, що сама не народжу, тож терміново організували кесарів розтин. Із Максимом, зважаючи на ускладнення третього триместру, кесарів розтин був запланований. Ми були до цього готові, але все одно дуже переживали. Все пройшло благополучно. І якби знову довелося вибирати, куди йти спостерігати вагітність і народжувати, то вибір однозначний – тільки ISIDA.

Звідки Ви дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і чи складно було зважитися?

Про проект дізналася з розсилки ISIDA. Зацікавилася, тому що його ідея дуже співзвучна з моїм світоглядом. Чоловік підтримав одразу, залишалося узгодити з лікарями, зважаючи на наші складнощі. Дозвіл було отримано, крім зйомок в операційній. Ми погодилися. Що з цього вийшло – ще не знаю, але довіряю Тетяниному таланту.

Партнерська підтримка – в чому вона для Вас полягала і наскільки вона важлива?

Безумовно, головним партнером був мій чоловік. Я йому дуже вдячна за душевне тепло і фізичну підтримку, які він дав мені в цей нелегкий час. Причому не один день, а три місяці – він повністю взяв на себе домашні справи, турботу про старшого сина та ще й про мене. Уже потім він зізнався, що до останньої миті не знав, хто вийде, а хто не вийде з операційної. Це було надзвичайне напруження емоцій, справжнє випробування.
Для мене надзвичайно важливе те, що він не залишався осторонь, а повністю поділяв зі мною цей етап.
Але хочу сказати, що всі моменти, пов'язані з пологами, – це система підтримки, балансу емоцій. Лікар, який вів обидві вагітності і приймав пологи в перший раз – його позитив, його вміння пожартувати і зняти напруження – це просто подарунок долі. Таня Клименко – з її емпатією, вмінням знайти важливі та потрібні слова – була справжньою групою підтримки для нас. Весь персонал, операційна команда – це увага, турбота, підтримка і професіоналізм.

Це приголомшливий досвід. Це нове життя для всієї родини.

Скажіть, чи ділилася мама враженнями про Ваше власне народження?

Мамин досвід менш оптимістичний. Попри те, що самі пологи були легкими і природними, ставлення до неї в пологовому будинку й умови були настільки гнітючими, що саме через це вона не наважилася на другу дитину.
Тому я вважаю, що позитивне ставлення навколишніх, їхній настрій повинні бути базовими в створенні умов народження дитини.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65