Сім'я Дмітрієвих
Ірина та Роман
Син Лев
17 квітня 2018 року

“Довгоочікувана зустріч”

Ірина Дмітрієва

У родині Дмітрієвих – первісток. Що змінилося з його появою?

Змінилося все, і все – на краще. Стільки тепла і ніжної турботи в нашій родині ще не було. Хоча під час вагітності здавалося, що життя триває в колишньому темпі. Незначні зміни в фігурі не особливо впливають на світосприйняття.

Які взагалі враження від вагітності? Чи виправдалися очікування?

Я уявляла собі все значно гірше і важче – наслухалася, начиталася. Але насправді все пройшло на «ура». Я працювала до останнього тижня. На роботі вже жартували, що я просто звідти до пологового поїду. Ведення вагітності в ISIDA – і поготів безтурботне. Дуже сподобалася лікар – завжди доброзичлива, спокійна, аж випромінює впевненість в успіху. Жодних зайвих призначень або обстежень. Тільки те, що справді потрібне.

А чому саме ISIDA?

За рекомендацією. І наші друзі, і їхні знайомі користувалися послугами клініки та залишилися задоволеними. Тож ми й не шукали інших варіантів.

Звідки дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і як ухвалили рішення брати участь?

Про проект мені розповіла однокласниця – їй прийшло повідомлення на пошту, тому що вона теж спостерігалася в ISIDA. Я прийшла додому, перевірила електронну поштову скриньку – і побачила таке саме повідомлення. Думали над пропозицією довго. Оскільки в нас із чоловіком це перший досвід, то ми довго обговорювали, чи доречна присутність кого-небудь, крім персоналу. Згодом з’ясувалося, що ми ухвалили найправильніше рішення. Присутність Тані Клименко сповнювала спокоєм і позитивом. Вона випромінювала підтримку, впевненість у правильності того, що відбувається. А коли ми залишилися самі, вона навіть підказала, як прикласти дитину до грудей – я ще не вміла.

Розкажіть, будь ласка, як відбувалися пологи?

Почали відходити води, ми швидко зібралися і приїхали до клініки. Але з’ясувалося, що розкриття родових шляхів ще немає. Ми вирішили почекати і «домовитися» з малюком. Погуляли з чоловіком навколо клініки, потім він поїхав, а я залишилася під наглядом. Планувалося, що наступного ранку лікарі ухвалюватимуть рішення про необхідність стимуляції родової діяльності. Однак уже о 3-й годині ночі почалися перейми. Чоловік приїхав до мене, дуже зворушливо піклувався – подавав воду, пропонував масаж. Коли родові шляхи достатньо розкрилися, мені зробили епідуральну анестезію – і далі все було легше та швидше. Не встигли налаштуватися на продовження, як мені вже поклали малюка на груди. Це було прекрасно – нам усе вдалося!

Підтримка партнера – це було важливо для Вас?

Під час вагітності ми ніяк не могли дійти спільної думки. Я не була впевнена, що хочу присутності чоловіка на пологах. І він не знав, чи зможе витримати таке нервове напруження. Зрештою ми зійшлися на тому, що, якщо буде щось не так, він просто вийде. Але в самій пологовій залі я зрозуміла: прекрасно, що він поруч. Його турбота, його підтримка, його співпереживання – вони начебто вивели наші стосунки на новий, не досяжний раніше рівень.

Як Ви охарактеризували б цей день у житті Вашої родини?

Неповторна подія, момент, який буває один раз у житті, і його варто запам'ятати. Це – наче нова точка відліку, з якої ми почали життя втрьох.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65