Сім'я Ігнатенків
Євгенія та Дмитро
Доька Зоя
31.03.2018 р.

«День, коли ми змогли»

Євгенія Кравченко

У сім'ї Кравченків – друга дитина, і цього разу – дівчинка. Старшому синові 7 років. Вам було важливо щоб уже був помічник?

Ми хотіли другу дитину і не планували велику різницю у віці. Та друга вагітність закінчилася неблагополучно і знадобився період відновлення після неї.

Ви – досвідчена мама, поділіться, будь ласка, враженнями від вагітності і пологів.

Треба визнати, що враження жінки залежать не стільки від її досвіду та стану, скільки від оточення. У перший раз ми як батьки-початківці скористалися послугами клініки за місцем проживання – і це обернулося для нас справжнім випробуванням. Вагітних було багато, і пологовий будинок, мабуть, не міг впоратися з такою кількістю, тому що досі залишилося відчуття власної непотрібності в усьому цьому, через що ми мало не втратили дитину (допомогу отримали лише тоді, коли почало збиватися серце).

Тому в другий раз ми вирішили, що це буде тільки ISIDA. І хоча плід завмер на 24-му тижні – щось усередині пішло не так, ми отримали таку допомогу і підтримку, що зрозуміли: саме тут повинні народжуватися діти – в атмосфері розуміння і прийняття. Пройшли відновне лікування, і з третьою вагітністю прийшли сюди з самого початку.

Звідки ви дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і чому вирішили брати участь?

Інформацію ми отримали в розсилці ISIDA, й одразу погодилися, тим паче, що за термінами нам якраз підходило. Сумнівів жодних не було – в ISIDA не запропонують щось таке, що може завадити головному. А зберегти спогади про кожну мить цієї події – надзвичайно важливо.

Коли познайомилися з Танею Клименко, сподобався позитивний настрій, який вона просто таки випромінює. Під час зйомок – приголомшлива делікатність і емоційна підтримка. Коли дивилася фотографії, навіть не могла зрозуміти, як і коли вони були зроблені, тож, розумію, що без них у нас не було б значної частини спогадів.

Як проходили самі пологи? Яке найяскравіше враження?

Крім загальних вражень від високого професіоналізму, емоційної підтримки і турботи, хотілося б поділитися знанням про те, що таке епідуральна анестезія пологів. Дехто вважає, що жінка, аби стати матір'ю, повинна обов'язково відчувати біль. Але це рівнозначно тому, що слід лікувати зуби без знеболювання, бо так було завжди. Якщо сучасні технології дають можливість прибрати негативну складову, то нащо від цього відмовлятися? На материнських почуттях це ніяк не позначається – я люблю свою Зою анітрохи не менше ніж старшого сина.

Саме так повинні народжуватися діти – з підтримкою і допомогою від близьких і від професіоналів.

Яке значення для Вас мала підтримка партнера?

Наш тато був присутній при народженні сина, і для нього це теж було дуже важким випробуванням – тоді він сказав, що більше не хоче проходити через подібне. Вдруге йому просто довелося їхати зі мною, тому що була кризова ситуація. Він був під враженням від контрасту, і в третій раз сам захотів бути присутнім і перерізати пуповину. Для мене це було дуже важливо – це таке ні з чим не порівнянне єднання: він, я і наша дитина. Це дуже особисте і глибоке переживання щастя, яке наповнює світлом нашу сім'ю.

Чи є у Вас якась асоціація, фраза, що виражає головний смисл цієї події?

Це наша маленька персональна перемога. Кінець вагітності, випробувань і початок нового життя – не тільки Зої, а всієї нашої родини. Саме так повинні приходити в життя нові люди – в атмосфері щастя та взаєморозуміння.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65