Сім'я Орехових
Валерія та Андрій
Син Андрій
28 лютого 2018 року

«За дві години до весни»

Орєхова Валерія

У родині Орєхових – первісток. Чудовий хлопчик, татова копія. Навіть назвали його так само. Це так було задумано?

Так. Чоловік – моряк далекого плавання, через роботу відсутній під час великих переходів. А тепер він немов постійно зі мною. Це дивовижне відчуття.

Як перенесли вагітність? Чи не важко було?

Усе добре. Час минув активно і з користю – ніколи було прислухатися, раптом щось не так. Навчилася водінню (права були давно, але за кермом почувалася невпевнено), пройшла курси розмовної англійської, займалася волонтерством (із друзями допомагаємо вихованцям дитячих будинків).

Звідки дізналися про фотопроект і чому вирішили брати участь?

Дізналася про проект з інформаційної розсилки ISIDA. Зацікавила ідея, часові рамки були відповідні. От і зважилася на експеримент. Тим паче, що татусь наш був у Мексиці і до пологів ніяк не встигав, а так для нього був би ефект присутності.

Уже під час пологів з’ясувалося, що Таня Клименко – не тільки чудовий фотограф, а й тонкий психолог, вміє підтримати в потрібну мить. Це був єдиний помітний момент її присутності. Все інше – тобто зйомку – вона примудрялася робити якось зовсім непомітно.

Чому для ведення вагітності та пологів Ви вибрали ISIDA?

Спершу я просто вибирала клініку, яка ближча до дому та з хорошими рекомендаціями. Всі знайомі вказували на ISIDA. Випадок у мене виявився непростий – дитина 4 470 г і пологи тривали майже 20 годин, але при цьому я народила сама і без розривів. Дуже вдячна фахівцям клініки, які весь цей час заспокоювали та підтримували мене.

Спершу пологи йшли природним чином, і лікарі спостерігали. Потім виявилося, що надто слабка пологова діяльність для такого малюка. Тому зробили епідуральну анестезію і провели стимуляцію. Все було зроблено дуже обережно і високопрофесійно, щоб підтримати мене і допомогти народити дитину.

Чоловік не міг приїхати, щоб бути Вашим партнером на пологах. Чому Ви не запросили когось іншого?

Насправді такою «групою підтримки» став персонал клініки і Таня Клименко. Це дуже важливо – щоб поруч були адекватні, досвідчені люди. А мама – дуже уразлива людина, вона сама нервувала б, що не додавало б мені спокою і врівноваженості. Я вважаю, саме в такій атмосфері повинна народжуватися нова людина – в оточенні сильних і впевнених людей.

А підтримку чоловіка я відчувала і на відстані – він усе підготував, уточнив, погодив, оплатив, щоб у потрібний час і в потрібному місці я отримала всю необхідну допомогу.

Що Ви хотіли б розповісти світові своєю участю в проекті?

Цей день назавжди змінив моє життя, наповнив його особливим змістом. Я вірю, що атмосфера, в якій народжується людина, впливає на всю її долю. Тому ті надійність, безпека, доброзичливість, серед яких народився мій син, зроблять його спокійним, впевненим у собі, у своїх силах і успішним. І я хотіла б побажати, щоб усі діти приходили в світ саме так.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65