Сім’я Островських
Ольга та Євген
Син Микита
10 липня 2017 року

“1+1=3”

Ольга та Євген

Пологи в клініці ISIDA виправдали усі уявлення майбутньої мами про те, як це буває. За винятком одного – сюрпризу, який очікував її в палаті відразу після переводу з пологової кімнати

Ольго, поділіться, будь ласка, на які критерії Ви спиралися, обираючи пологовий будинок?

Готуючись до пологів, більшість дівчат обирають не пологовий будинок, а конкретних лікарів. Але ми з чоловіком не звикли шукати домовленостей, окрім того, в інших медичних закладах потрібно збирати цілі пакети з ліками та іншими необхідними речами. Ми ж хотіли бути впевненими, що все відбуватиметься з очікуваним комфортом – і тому обрали ISIDA.

Хтось чекає пологів з нетерпінням, хтось побоюється... Як було у Вас?

Хвилювання, яке я відчувала перед пологами, було радісним, а коли відійшли води, була просто щаслива, адже боялася переносити дитя. У «швидкій» з чоловіком робили селфі, жартували. Водій увімкнув сирену, а я кажу йому: «Та наче ми не сильно поспішаємо, може, не будемо так швидко їхати?» Втім, подумали, що краще народжувати все ж в пологовому, а не в авто.

Прибули на місце якраз вчасно?

По приїзді в ISIDA нас майже відразу спрямували до пологової кімнати. Зі мною весь час були поруч мій чоловік і фотограф Таня. Вона відіграла велику роль у цей день, стала після того неначе рідна! Вона заспокоювала і підтримувала мене, хоча бачилися ми вдруге у житті. Поки діяла анестезія, ми всі разом пили чай, сміялися, обговорювали імена для маляти. Та коли почалися потуги і знеболювати перестали, було дуже складно. Я фрагментарно пам’ятаю цей період, здавалося, це якась інша реальність...

Ваш чоловік, напевне, співпереживав Вам?

Йому було непросто, але якби могли повернутись у часі назад, усе одно прийняли б рішення іти на пологи разом. Допомагала вже сама присутність Жені, те, як він тримав мене за руку. І саме він першим побачив нашого сина Микиту. Це неймовірні спогади!

А хто першим узяв синочка на руки?

Після народження малятко відразу виклали мені на живіт – шкіра до шкіри, потім оглянули, і щойно я повністю опритомніла, допомогли мені вперше прикласти сина до грудей, щоб погодувати.

А в палаті на Вас очікував сюрприз?...

Так, зібралася ціла компанія, я навіть не сподівалася, що всім дозволять увійти до пологового будинку! Майже весь час, поки я народжувала, під вікнами чатували мої університетські подруги, вони відпросилися з роботи й очікували внизу з квітами і кульками. Тож коли нас перевели до палати, нашого Микиту зустрічав «повний комплект»: усі бабусі, дідусі, та ще й мої подруги.

Як почувалися після напруженого дня?

Микита був спокійним, тато щасливим, а ось мене не залишала стурбованість – я весь час прокидалася, дивилася на сина, уважно прислухалася до того, як він дихає… Зараз Микита здається таким дорослим у порівнянні з першими днями! Але прагнення захистити сина, огорнути ніжністю і турботою, мабуть, залишиться назавжди!

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65