Сім'я Шпортків
Анна та Василь
Син Едгар
29 березня 2018 року

«Мій мандрівник»

Шпортко Анна

Подружжя Шпортків – медики, тож до народження дитини вони підійшли з усією можливою відповідальністю. Навіть, кажуть, занадто довго зважувалися.

Це було пов'язано з кар'єрою?

Якоюсь мірою. Весь час здавалося, що робота – це головне, а з дитиною завжди встигнемо. До того ж ми – завзяті мандрівники, і так хотілося ще багато де побувати. Але, думаю, все на краще – життєвий досвід наповнює кожен вчинок такою усвідомленістю, якої немає в юності.

Ваші професійні знання давали можливість планувати вагітність і пологи на максимально інформованому рівні. Збіглися очікування з реальністю?

Не дуже, і це на краще. З перших місяців я спостерігалася й обстежувалася в ISIDA, тому знала про всі можливі ускладнення. Думала, що все буде дуже важко. А коли все пройшло – навіть здивувалася. З’ясувалося, все значно простіше і легше. Знаєте, коли приготувався, що ще працювати і працювати, а вже все відбулося.

Чому саме ISIDA?

Це моє місце роботи, і мені було легко спостерігатися. Але ще до переходу сюди чула, що ISIDA вирізняється не тільки оснащенням, а й особливим людяним ставленням, тож хотіла народити дитину саме тут. А ще виявилося, що за станом здоров'я мені потрібна високопрофесійна підтримка, і краще, ніж в ISIDA, цього не роблять ніде – можу сказати точно.

Звідки дізналися про проект? Важко було погодитися?

Про ідею проекту «Всесвіт. День перший» дізналася на сайті клініки, там же бачила роботи Тані Клименко. Я взагалі люблю фотографії – це ж зупинена мить. Але роботи Тані – це щось незвичайне, їх неможливо повторити. Кожна настільки сповнена життя і сили, і глибини, що це дійсно як окремий Всесвіт. Тому довіритися такому майстру – просто подарунок долі. Зважилася одразу ж і чоловік підтримав.

Навіть хвилювалася про інше – а що як Таня не встигне? Ми їхали до клініки в таксі з чоловіком, а вона мчала з іншого боку. Сильний снігопад, затори на дорогах, перейми – все переплелося. Але всі встигли! І вже від однієї присутності Тані стало якось легко і спокійно.

Партнерська підтримка – наскільки вона для Вас була потрібна і важлива?

Наш тато – лікар. Хоч і іншої спеціальності (травматолог), але ми з самого початку вирішили, що його присутність на пологах – безумовна й обов'язкова. З ним мені було спокійніше. Але мушу зізнатися, що партнерську підтримку я отримала не тільки від нього. Таня Клименко – вона не тільки фотографувала, а й підказувала, підтримувала. Приходила моя співробітниця з відділення. Акушер, який вів пологи. У мене було відчуття, що я просто оточена турботою. Це надихає.

Але що турбувало Вас у цю мить? Які переживання? Чим Ви хотіли б поділитися з майбутніми матусями?

Єдине, про що я переживала, – це про здоров'я малюка. І я знала, що зроблю все можливе і неможливе, щоб із ним було все добре. Найприємніша мить – це коли його виклали мені на груди. Це таке щастя! Все змінилось! Коли народила – зрозуміла: це найголовніше, що я зробила в цьому житті.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65