Сім'я Смирнових
Ганна та Андрій
Син Олексій
22 квітня 2018 pоку

«Відчувати»

Смирнова Ганна

Олексій – друга дитина в сім'ї Смирнових, старшій дівчинці – 12. Як змінилося Ваше життя з народженням малюка?

Напевно, побільшало тепла. У дочки зараз вік такий – вона наче їжачок наелектризований. А бере на руки малюка – і змінюється на очах. Сама гуляє з ним у візочку. Батькові сказала, що взагалі більше хотіла сестричку, але братик теж подобається.

А ще додалося віри в здійснення мрії. Ми давно хотіли другу дитину, та все якось не вдавалося. І зненацька – все склалося, як пазли. Дивовижне відчуття.

Можете розповісти про свої враження від цієї вагітності? Все було так само, як у перший раз?

Знаєте, може, це вік, а може, тривале очікування, але цього разу все було інакше. Перша вагітність пройшла легко і просто – наче сама по собі. А цього разу ми переживали її більш зворушливо, більш відповідально. Намагалися вникати в усі нюанси та подробиці, запам'ятовувати кожну хвилину. На роботі поставилися дуже доброзичливо – у нас тісний колектив і мене всіляко підтримували, а зараз чекають мого повернення. Цей період настільки насичений яскравими емоціями, як жоден інший.

Чому вибрали спостереження і допомогу в ISIDA?

Моя старша сестра народжувала в ISIDA двійню і потім третю дитинку, тому ми точно знали, що цій клініці можна повністю довіряти. Та й від інших знайомих чули тільки позитивні відгуки. З Сум далеко, але не пошкодували ані хвилини.

Звідки дізналися про проект і як ухвалювали рішення про участь?

В ISIDA дуже зручна інформаційна розсилка – з неї і дізналися. А ось із прийняттям рішення було складніше – довго радилися з чоловіком. Начебто не публічний захід. Але, з іншого боку, подія така довгоочікувана, неповторна, хотілося все-все зафіксувати на пам'ять. Ми вже розуміємо, як це важливо і як швидко минає. Тому це просто прекрасно, що є Таня Клименко з її приголомшливим талантом зберігати такі миттєвості.

Розкажіть, будь ласка, про самі пологи – як це було?

Я лягла в клініку заздалегідь, тому що їхати далеко. Уже ввечері почали підтікати води, зателефонувала чоловікові, щоб він виїжджав із Сум. Ми хвилювалися – чи встигне він. Приїхав на ранок, і якраз води посилилися, тож теж дивовижним чином усе склалося.

Що ще цікаво – ми ж не ходили на якісь підготовчі курси через те, що мені весь час треба було більше лежати, щоб був спокій. І взагалі, коли постало питання про партнерські пологи і я запитала в чоловіка його думку, – він знизав плечима і сказав: «Так якось не планував». А коли вже були пологи і я запитала – чи буде він виходити на «відповідальний момент», то почула: «Навіщо? Це ж все природно». Він розтирав мені поперек, коли сильно тягло, у всьому допомагав і підтримував. Його спокій і врівноваженість передавалися мені – не було паніки, занепокоєння. А коли поклали малюка мені на груди – це таке щастя! Довгоочікувана дитина!

Сталося так, що ця подія змінила не тільки склад нашої сім'ї, а й зробила глибшими і теплішими стосунки в ній.

Якою фразою Ви провели б асоціації з цим днем?

Є таке слово «Відчувати». Це головне, що зі мною було цього дня. Відчуття, що відходять води, відчуття переймів, відчуття підтримки рідної людини, малюка на грудях. Із цих відчуттів склалося щастя.

Що Ви хотіли б повідомити світу своєю участю у цьому проекті?

Мабуть, те, що народження дитини має базуватися на усвідомленості та довірі. Не бійтеся говорити близьким людям, що потребуєте їхньої підтримки, хочете, щоб вони були поруч, що для вас це потрібно і важливо.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65