Сім'я Волкових
Оксана та Валерій
Син Орест
4 квітня 2018 років

«Подарунок долі»

Волкова Оксана

У родині Волкових четверта дитина – і тепер рівновага: 2 донечки і 2 синочки. Це такий задум? Ви спеціально запланували такий щасливий квартет?

Насправді ми хотіли ще одну дитину, але не йшли до цього цілеспрямовано. Близькі друзі, в яких рік тому теж з'явився хлопчик, казали жартома, що те саме чекає і нас. Але ми думали, що вже своє «забрали». І старші діти вже великі: найстаршому – 21, молодшій донечці – 10. І щойно ми подумки відмовилися від цього задуму, через місяць з’ясувалось, що я вагітна. Це справжній дарунок долі. Ми одночасно і раділи йому, і були дуже збентежені.

Така досвідчена матуся має з чим порівнювати – які Ваші враження від вагітності та пологів?

Серед чотирьох ця вагітність була найважча. Мабуть, справа у віці. Був сильний токсикоз, постійний стан слабкості. Самі пологи пройшли чудово. Річ у тім, що всіх моїх дітей приймали через кесарський розтин, але ті три рази робили загальний наркоз і я зовсім нічого не відчувала. Цього разу завдяки епідуральній анестезії я по-справжньому була присутня при народженні мого хлопчика. Побачила і почула його одразу після появи на світ: його поклали мені на груди, а потім віддали татові. Перше знайомство було таким зворушливим! Обсяги щастя та радості виміряти неможливо. Це були незабутні, сильні, невимовні враження! Дуже прикро, що я відчула це лише з четвертою дитиною.

Як Ви почуваєтеся зараз, після четвертої операції?

Усе чудово. Перші дні після пологів було важко. А зараз я насолоджуюсь кожним днем. Зі старшими дітьми хотілося прискорити час – коли вже перевернеться, коли сяде, коли встане, коли піде. А зараз усе інакше. Кожен новий день – це щось нове, щось цікаве. Намагаюсь насолоджуватися кожною миттю, адже час швидкоплинний і діти швидко ростуть.

Чому обрали для спостереження і пологів саме ISIDA?

Ми від початку знали, що народження можливе лише через КР, було доволі страшно, бо це вчетверте. А ISIDA – близько, до того ж чули багато гарних відгуків. Тому одразу звернулись саме сюди та залишилися дуже задоволені і професіоналізмом, і атмосферою, і комфортом, і організацією процесу. Окремо хочеться подякувати всім фахівцям ISIDA, які трапилися на нашому шляху. Все відбулося якнайкраще.

Звідки дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і як наважились брати участь?

Дізналися з інформаційної розсилки ISIDA. Було цікаво, бо такого досвіду в нас ще не було. Але зважитись було нелегко, бо це ж не звичайні пологи, а розтин. Проте вирішили, що, оскільки це остання наша дитинка, хай залишаться спогади. Таня нам зателефонувала і ми домовились.

Партнерська підтримка – як ухвалювали рішення і чи потрібна вона була Вам?

Це навіть не обговорювалось – чоловік одразу вирішив, що він буде разом зі мною. Тим більше, що операція планова, дата відома заздалегідь, і можна було все узгодити на роботі.
Психологічно його присутність була дуже важливою для мене – вона надавала впевненості. Я на той час уже три дні перебувала в клініці, а на четвертий день у призначений час вранці приїхав чоловік – і ми разом вирушили до операційного блоку.
До того ж він був моїми додатковими очима – бо зараз, коли пригадуємо, то є моменти, яких я не пам’ятаю.

Про що Ви хотіли б розповісти світові своєю участю в проекті?

Мабуть, про те, що народження кожної дитини – це неповторне диво і справжній подарунок долі. І треба насолоджуватись кожною миттю.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65