Сім’я Зеркаль
Валерія і Олександр
Син Давид
25 березня 2018 р.

"Мій Еверест"

Валерія Зеркаль

«У родині Зеркаль друга дитина, старшому 3,5. Водночас мама – успішна бізнес-леді. Як вдається все це поєднувати? Сьогодні мільйон варіантів для організації суміщення функцій мами й успішного професіонала. По-перше, аксесуари і засоби з догляду за дитиною, які роблять цей процес легким і приємним; по-друге, є бабусі, няні та інші помічники. Просто треба все правильно організувати.

Ви – двічі мама, причому за такий короткий термін. Які Ваші враження від другої вагітності? Це був позитивний контраст із першою. Все було зовсім по-іншому. У перший раз мене переконали не перейматися – молода, здорова, народиш легко; і мені довелося витримати всі «особливості» звичайної жіночої консультації та пологового будинку: брак уваги, нерозуміння, нерви. Тому в другий раз ми з самого початку вирішили – тільки ISIDA. Вони перші, у них великий досвід, вони беруть на себе зобов'язання і виконують їх на всі 100%. І мали рацію – спостереження вагітності й пологи, виявляється, можуть бути легкими та приємними. Ми настільки задоволені – це було дійсно чудово.

Звідки Ви дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і чому вирішили брати участь? Про проект дізналася з інформаційної розсилки ISIDA й одразу інтуїтивно відчула – це моє. Це була ще одна можливість «зробити все не так, як у перший раз». Чоловік спершу був проти – він консерватор і не любить фотографуватися, але пішов назустріч моєму бажанню. Тому ми подали заявку на участь і заздалегідь познайомилися з фотографом Тетяною Клименко. Якихось переживань із приводу її присутності не було – вона викликає довіру і вміє працювати непомітно для навколишніх. Одразу домовилися, що кожен буде займатися своєю справою.

Партнерська підтримка під час пологів – яке вона має значення саме для Вас? Участь батька – це було наше спільне рішення. І для мене, і для нього було важливо разом пережити процес народження дитини. Він був увесь час поруч, розмовляв зі мною, підтримував. Здається, що з цим досвідом ми стали ще ріднішими, якщо тільки таке можливо. Його присутність додавала спокою і впевненості, що в разі необхідності – поруч близька людина, яка зможе ухвалити адекватне рішення. Коли він поруч – нічого не страшно!

Що саме Ви хотіли б повідомити світові своєю участю в проекті? Із народженням Давида я сама зрозуміла, якими мають бути пологи. Найголовніше в них – це підтримка. Душевна, емоційна, професійна. Дуже важливо, щоб жінка була поінформована і розуміла, що відбувається і для чого. Мій чоловік, Таня Клименко і персонал клініки створили для мене таку атмосферу. Пологи – це непросто. Але емоційний настрій, впевненість у тому, що все відбувається правильно – це гарантія успіху. Поруч була найближча людина і справжні професіонали, і це було здорово

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65