Сім'я Коробейнікових
Уляна та Антон
Син Гордій
31.03.2018 р.

«Благословіння»

Бугайчук Уляна

У сім’ї Коробейникових народився син. Як Ви зважилися?

О, це було спільне рішення. Дочка довго випрошувала собі братика або сестричку – у Бога, у мами і у тата. А бути батьками – це так непросто, доводиться відповідати. Тому рішення про поповнення сім'ї у нас свідоме, виважене і заплановане.

А як же робота?

Останнім часом я займаюся дизайном дитячого одягу. Тож діти для мене – не перешкода, а скоріше джерело натхнення. Звісно, поки що моя творча активність гальмується процесами адаптації, але я планую протягом двох місяців повністю повернутися до своєї справи.

Звідки Ви дізналися про проект «Всесвіт. День перший» і чи важко було зважитися на участь?

Інформація про проект мені трапилася в соціальних мережах – у групі «Mammas» Таня Клименко показувала свої роботи і розповідала про ідею. Це було настільки приголомшливо і співзвучно моєму світовідчуттю, що я одразу загорілася. А ось чоловіка довелося вмовляти.

Ви – досвідчена мама. Можна сказати, що Ваші очікування від вагітності і пологів повністю виправдалися?

Ні, це зовсім інший досвід. Із донькою все проходило легко, і я просто насолоджувалася тими змінами, які відбувалися зі мною, відчуттям нового життя, потім своєї крихітки біля грудей – суцільний позитив. Син дався мені складніше – і фізично, і морально. Останні місяці доносити його було дуже важко – надто великий малюк. Пологів чекала з нетерпінням. Двічі їздили до клініки марно – були хибні перейми, мені пояснили, що таке буває з великими дітками.

На третій раз дійсно почалися пологи, але дитина притиснула пуповину, з’ясувалося, що її серце не справляється, і тоді лікарі за одну секунду ухвалили рішення про термінове кесареве. Це було потрясінням – другі пологи, перші природні, і я сподівалася впоратися і цього разу. Мене моментально перевезли до операційної. Чоловік залишився чекати мене. Операцію провели дуже швидко й одразу забрали синочка на обстеження.

Я дуже хвилювалася і чекала результатів. Добре, що до сина пустили тата – він пофотографував його, я всю ніч гортала фотографії і не могла заспокоїтися. Синочка принесли вранці, з ним усе було добре. Мені розповіли, які обстеження провели і для чого. Тільки після цього я змогла поспати.

Зараз я вже розумію, що все було зроблено правильно, і дуже вдячна персоналу ISIDA за оперативність і високий професіоналізм – вони практично врятували і мене, і дитину.

Рішення про присутність партнера на пологах – як його ухвалювали у Вашій сім’ї?

Я навіть уявити не можу собі пологів без чоловіка. Він був присутній і при народженні дочки, всіляко підтримував мене, і його співпереживання давало мені сили й умиротворення. Я знаю, що йому цей досвід дався важко і він довго відходив від психологічного перевантаження. Але його допомога настільки цінна, що з другою дитиною ми навіть не розглядали інших варіантів. І мали рацію – важко собі уявити, як би я впоралася з шоком без нього.

Тобто партнерська підтримка має вирішальне значення за будь-якої стратегії пологів?

Безумовно. Звісно, важливі турбота й уважне ставлення персоналу, професіоналізм лікарів, навіть підтримка від Тані Клименко – її пояснення, розповіді, як повинно бути, – все це має значення і створює необхідні умови. Але заспокійливі слова з вуст інших людей я могла сприймати просто як слова, а чоловікові я довіряю повністю і беззастережно. І коли він сказав, що з малюком усе гаразд, я дійсно частково заспокоїлася.

Як Ви вважаєте, який головний меседж Вашої участі у фотопроекті?

Я хотіла б розповісти всім, що діти – це щастя! Так, воно не дається просто і його треба заслужити. Був момент, коли я намагалася запам'ятати свої переживання, щоб більше ніколи не піти на таке. Але це таке щастя, що переважує все. Важкість останніх місяців, хвилювання цієї ночі – все згладилося і забулося, а залишилося тільки відчуття всеосяжного щастя.

Фотовиставка «Всесвіт. День перший»

Глибокий та чуттєвий фотопроект про мить, з якої починається життя

13 травня – 13 червня 2018 року

Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка

Ініціатори проекту

Мережа клінік ISIDA об’єднує перший недержавний пологовий будинок в Україні та три амбулаторні філії, які спеціалізуються на медичній допомозі матері та дитині. За роки роботи фахівці клініки допомогли з’явитися на світ понад 12 500 малюкам.

Таня Клименко – фотограф пологів. Медична освіта, професійна підготовка, поєднані з інтелігентністю та високим рівнем емпатії, допомагають їй зловити кадр неймовірного перетворення. Перетворення жінки – на маму, чоловіка – на батька, а пари – на сім’ю.

Зв'язатися з нами
Київ, б-р Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 65